Oțelul Galați a făcut un meci slab, chiar penibil pe alocuri, dar a reușit un egal la Iași, scor 1-1. Jucătorii Oțelului își bat joc de gălățenii care le plătesc salariile

In Divertismind, Sport

Oțelul Galați nu a jucat mai nimic astăzi în meciul din deplasare cu Poli Iași, însă a obținut un punct, scor 1-1. Jocul gălățenilor a fost extrem de modest, dovadă că până în minutul 80, când a reușit să egaleze, Oțelul nu reușise să expedieze nici măcar un șut pe spațiul porții ieșene. Acesta a fost al 11-lea rezultat de egalitate înregistrat de Oțelul, în cele 15 etape disputate în Liga 1.

Atât de slab a evoluat Oțelul Galați în prima repriză cu Poli Iași, încât părea că nu va reuși să tragă un șut pe poarta ieșenilor nici dacă s-ar fi jucat până sâmbătă dimineață.

Echipa Oțelul a dovedit că nu este formată din fotbaliști, ci din niște indivizi care chinuie fotbalul și îl sluțesc în fiecare weekend, făcându-l să pară un sport urât.

Am înțeles că sunt jucători la Oțelul Galați care au salarii de 4.000 de euro lunar (20.000 de lei), alcătuite și din bani publici, iar ei abia dacă pot lega 3-4 pase.

Este de neconceput ca niște habarniști cu pretenții de fotbaliști, care își dau cu stângu-n dreptu’, să câștige 20.000 de lei lunar (și) din banii unor gălățeni care își rup spinarea pe 3.000 de lei net/lună.

Nu le-a impus nimeni jucătorilor de la Oțelul să câștige fiecare meci, dar să nu fie ei în stare să tragă nici măcar un șut pe poartă, în 80 de minute de joc, într-un meci cu o echipă ca Poli Iași, nou promovată și ea?!

Atunci ar fi cazul ca acești jucători să meargă să se angajeze la Gospodărire Urbană, la toaletat copaci.

Oțelul Galați a egalat în minutul 80, prin golul lui Maciel, a scos un punct la Iași, dar prestația extrem de modestă, chiar penibilă pe alocuri, nu poate fi ștearsă cu un simplu „Delete”.

Acesta a fost ultimul meci din turul campionatului. În 15 etape, Oțelul a înregistrat 11 egaluri, două victorii și două înfrângeri, golaveraj 12-12, clasându-se în prezent pe locul 10 (din 16 echipe), cu 17 puncte.

Sursa foto: SC Oțelul Galați/Facebook