Etichetă: liga 1

Oțelul termină sezonul în genunchi. Gălățenii, obosiți și fără idei, au pierdut și barajul cu „U” Cluj, scor 0-2, după ce au luat bătaie în finala Cupei României

Oțelul Galați a terminat în genunchi acest sezon. Oțelul, care era aproape sigură că va câștiga Cupa României și

Read More...

Oțelul, îngropată la Ploiești, scor 1-2. Gropari: antrenorul Dorinel Munteanu și fundașul Zhelev, care a comis-o grav la primul gol înscris de Petrolul | VIDEO

Oțelul Galați a fost învinsă astăzi, în deplasare, cu 2-1, de Petrolul Ploiești, în penultimul meci din grupa de

Oțelul – din nou pe locul 1 în play-out după victoria cu Hermannstadt, scor 1-0. Gălățenii au rezolvat meciul încă din minutul 3

Oțelul Galați a ajuns la a 5-a victorie în play-out (din șapte meciuri disputate), revenind astfel pe locul 1

Oțelul, victorie în ultimul minut cu Dinamo! Un meci slab, care a fost salvat însă de golul de excepție reușit de „puștiul” Tănasă | VIDEO

Oțelul Galați a ajuns la trei victorii din 3 meciuri, în play-out, fiind singura echipă care a reușit maximum

Oțelul Galați a suferit cea mai dură înfrângere din acest campionat: 1-4 cu Hermannstadt! Gălățenii au deschis scorul la Sibiu, dar apoi s-au tăiat ca maioneza | VIDEO

Echipa de fotbal Oțelul Galați a suferit cea mai drastică înfrângere din acest sezon. Gălățenii au pierdut cu 1-4

Oțelul Galați, cooperativa munca în zadar. Gălățenii au remizat pe teren propriu cu Petrolul, scor 0-0, după un meci bun, dar fără goluri

Echipa de fotbal Oțelul Galați nu a făcut deloc un meci rău, astăzi, cu Petrolul Ploiești, pe teren propriu,

Oțelul Galați a obținut un punct pe stomacul gol, cu FC Voluntari, scor 1-1. Gălățenii rămân neînvinși în deplasare, în acest sezon de Liga 1

Echipa de fotbal Oțelul Galați a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul susținut astăzi în deplasare cu FC Voluntari.

Oțelul Galați câștigă și fără oamenii de bază Dorinel & Cisotti. Maciel le-a rupt cozorocul „șepcilor roșii” de la „U” Cluj, scor 1-0 pentru Oțelul | VIDEO

Oțelul Galați ar trebui să propună federației să joace în deplasare toate meciurile care au mai rămas de disputat

Oțelul, înfrângere clară cu U. Craiova, pe teren propriu. Gălățenii au condus la pauză, dar au căzut fizic în a doua repriză când au încasat 3 goluri de la Mitriță

Oțelul Galați a pierdut cu 1-3 partida disputată, duminică, pe teren propriu, cu Universitatea Craiova, în etapa a 17-a

Oțelul Galați a revenit în Liga 1 de fotbal, după 8 ani. Promovarea, sărbătorită ca pe vremea când Oțelul a devenit campioană

Oțelul Galați a promovat în Liga 1 de fotbal, după ce a învins-o astăzi (duminică, 21 mai 2023) pe

Oțelul a pierdut și la Buzău și riscă să rateze tot sezonul după ce săptămâna trecută era favorită certă să promoveze direct

Oțelul Galați a înregistrat o nouă înfrângere în play-off-ul pentru promovarea în Liga 1 și aproape că este condamnată

Oțelul s-a făcut de râs cu Dinamo! Sunt două variante: fotbaliatorii din Galați au vândut meciul sau nu au valoare ca să promoveze în Liga 1

Oțelul Galați a pierdut astăzi cu Dinamo București pe teren propriu, scor 0-2, într-un meci în care și un